Kniha pre všetkých, ktorí sa chcú rýchlejšie, lepšie a radostnejšie učiť. Poskytuje kľúč k tomu, ako v živote naplno využiť vlastný potenciál.
Nech už ste o správnom učení počuli v živote čokoľvek, zabudnite na to! Benedict Carey, oceňovaný vedecký reportér z New York Times, zhrnul doterajšie poznatky z oblasti výskumu ľudskej pamäti a predkladá ich čitateľovi zároveň s praktickými a použiteľnými radami. Všetko je vraj inak, než sme si mysleli. Učenie môžeme praktizovať oveľa jednoduchšie a príjemnejšie a výsledky dosiahneme s menším úsilím, ako sme zvyknutí. Ticho, pokoj, sústredenie sa len na jednu vec a bifľovanie? Kdeže! Pokojne si môžeme pustiť hudbu a robiť päť vecí naraz. Náš mozog si s tým hravo poradí a ešte nás odmení tým, že si budeme pamätať viac. Len musíme vedieť, ako naň! V knihe nájdete konkrétne odpovede na tieto a ďalšie praktické otázky: Je lepšie trénovať jednu zručnosť, kým ju automaticky nezvládnete, alebo je lepšie sa učiť viac vecí naraz? Čo je najčastejším dôvodom „vybuchnutia“ na skúške, keď ste si mysleli, že ste starostlivo pripravení? Sú vôbec k niečomu zápisky a poznámky, ktoré si na prednáškach či kdekoľvek, kde nasávate nové informácie, robíte? Vadí vyrušovanie od učenia? K čomu je či nie je dobré tzv. bifľovanie? Aký vplyv má na učenie spánok?
Benedict Carey je novinár, ktorý za svoju prácu získal mnohé ocenenia. Od roku 2004 píše vedecké články pre denník The New York Times a v redakcii patrí k autorom, na ktorých sa čitatelia najčastejšie obracajú.