Zverejnené 21.08.2024,
V dňoch 21. – 23. 6. 2024 sa mladí bratislavskí filatelisti opäť po niekoľkých rokoch zúčastnili národného kola filatelistickej olympiády v Belušských Slatinách.
Olympiáda pozostáva z dvoch častí a to vedomostných testov a tvorba „miniexponátov“. Tohtoročnou témou bol šport.
Porotcami súťaže boli pán Miroslav Bachratý a Jozef Oško.
Filatelistickej olympiády sa zúčastnilo 26 detí z celého Slovenska. Mladí bratislavskí filatelisti sa stretávajú už dlhé roky v petržalskej knižnici pod vedením ich vedúcej, pani Daniely Schmidtovej.
Vďaka sponzorom, ktorí každoročne podporujú túto akciu, žiadne z detí neobišlo naprázdno.
Petržalská knižnica bude aj naďalej poskytovať priestor pre deti a mladých ľudí, ktorí navštevujú filatelistický krúžok a rozvíjajú tak svoje vedomosti a zručnosti. Všetkým zúčastneným a oceneným gratulujeme.