02.09.2024 - 30.09.2024

Pobočky Furdekova 1, Haanova 37, Lietavská 16, Prokofievova 5, Rovniankova 3, Turnianska 10, Vavilovova 24, Vavilovova 26, Vyšehradská 27 furdekova@kniznicapetrzalka.sk | +421 947 487 718, FREE WI-FI zóna

Planéta 2426

Radi by sme vám predstavili náš knižničný vesmír – festival čítania, diskusií, premietania a stretnutí.

Odborno-hudobno-náučná knižnica Vavilovova 26 a jej príbehová „sestra“ Vavilovova 24 sa stanú vašimi planétkami, novými svetmi, ktoré vás nasmerujú nielen do naratívov a myšlienok ukrytých v knihách.

„Planéta 2426“ vysiela aj hudobné tóny, rozvíja kritické myslenie, rešpekt a toleranciu, poznávanie miesta a mesta, v ktorom žijeme, stretnutia so zaujímavými hosťami, workshopy, besedy, premietanie filmov a Klub pod terasou.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Termín: 19. 09. –  21. 09.  / knižnica Vavilovova 24 – Vavilovova 26

Petržalská akadémia vzdelávania (PAV)

PAV je vzdelávací projekt určený všetkých záujemcom bez rozdielu veku a dosiahnutého vzdelania.

Štvrtou prednáškou bude téma „Kniha – dokonalý vynález ľudstva“ doc. PhDr. Martina Kasardu, Dr.

Termín: 16. 09. / 17:30 hod. / knižnica Prokofievova 5

Prvýkrát do školy – prvýkrát do knižnice

Prváčikovia základných škôl a prváci stredoškoláci majú počas školského roka 2024/2025 možnosť mať v petržalskej knižnici čitateľský preukaz ZDARMA.

Termín: 02. 09. 2024 – 30. 06. 2025 / všetky pobočky petržalskej knižnice

Výstava a workshop „Čo to búcha v knižnici“

Autorská výstava mladej slovenskej ilustrátorky Hedvigy M. Gutierrez na motívy rovnomennej knihy „Čo to  búcha?!“ bude otvorená tvorivým workshopom.

Keď nastane večer A ty sa musíš pobrať spať, skutočné dobrodružstvo sa práve začína… Čo to búcha? Čo to špliecha? Čo to zvoní? Objavte prostredníctvom ilustrácií svet zvukov, ktoré počuť za stenami každej detskej izby!

Termín: 19. 09. – 19. 11. / Čitáreň knižnice / knižnica Prokofievova 5

Knižné búdky

Knižné búdky vám budú slúžiť celoročne na dvoch frekventovaných a obľúbených miestach v Petržalke.

Lokácia: Veľký Draždiak / pri detskom ihrisku
Haanova ulica / PumpPark Petržalka